Мітинг-реквієм з нагоди пам’яті жертв Голодомору 1921—1923рр., 1932-1933 рр. та 1946—1947 рр в Україні.

Про скликання /позачергового/ другого засідання сьомої сесії Свалявської міської ради VII скликання
Листопад 24, 2018
Управління ДСНС України у Закарпатській області
Листопад 30, 2018

24 листопада десятки людей зібралися на території Свалявського меморіального парку, аби запалити „Свічку пам’яті” та вшанувати хвилиною мовчання тих, хто мученицькою смертю загинув під час Голодоморів в Україні 1921—1923рр., 1932-1933 рр. та 1946—1947 рр.
У ХХ столітті наша країна набула виняткового за своєю трагічністю досвіду: революція, громадянська війна, дві світові війни, Чорнобильська катастрофа. Проте, найбільшою трагедією в історії українського народу став навмисно зорганізований Голодомор 1932-1933 років.
Дослідники називають різні цифри загиблих під час голодомору: 5,7,9 та 10 мільйонів. Але, у будь-якому випадку, мова йде про мільйони безневинних жертв.
Як, сталося, що без стихій, без засухи, без іноземного нашестя все те могло статися на нашій хліборобній Україні, яка ще недавно була житницею Європи? Розміри катастрофи впродовж десятиріч уперто замовчувались. Робилося все, щоб приховати правду, щоб світова громадськість не дізналася про справжні масштаби трагедії, багато людей на Заході так і не могли збагнути, що воно ж сталося, на тій екзотичній Україні? Нині ми знаємо, що то було. То був масовий сталінський геноцид, свідомо спрямований на вигублення українського народу.
Кращою пошаною тим, хто загинув, повинна бути пам’ять і молитва, а тим, хто пережив страшні роки, – повсякденна турбота. Про це не забувають свалявчани. Ось цієї і суботи, незважаючи на осінню погоду, зібралися представники громадських організацій, влади та органів місцевого самоврядування, керівники та працівники підприємств та установ до Меморіального комплексу, аби разом зі всією Україною вшанувати пам’ять жертв Голодомору.
О 9 годині тиха поминальна хода з запаленими свічками, вирушила до встановленого у підніжжя Меморіального комплексу символічного хреста.
Ведучі повільно та вдумливо, намагаючись донести сенс кожного сказаного слова, зачитуючи текст з короткими відомостями про Голодомор. Учасники акції схилили голови у хвилині мовчання в пам’ять чорних сторінок історії та скуштували по шматку хліба, який став символом пам’яті жертв Голодоморів. На завершення мітингу відбулася панахида за жертвами Голодоморів.
Вшанувати пам’ять невинних жертв голодоморів – це той мінімум, який ми, сучасні українці, маємо зробити не стільки для мільйонів загиблих, а, скоріше, задля наших дітей, які повинні завжди пам’ятати про ті страшні часи й робити все, щоб подібне ніколи не повторилося.