Звіт міського голови Івана Івановича Ланьо перед громадою м. Сваляви та с. Драчина

Вересень 21, 2018
Повідомлення про початок досудового розслідування
Вересень 24, 2018
Показати всі

Звіт міського голови Івана Івановича Ланьо перед громадою м. Сваляви та с. Драчина

Згідно із Законом України „Про місцеве самоврядування” я, як міський голова, традиційно щорічно до Дня міста звітуюся перед мешканцями Сваляви та села Драчини про проведену роботу.
Почну звіт не з успіхів, а з величезної проблеми, яка виникла внаслідок паводку, що пройшовся містом у листопаді 2016 року, внаслідок чого було практично зруйновано міст через річку Свалявку, який з’єднував присілок Бистрий із центральною частиною міста.
Негайно була створена комісія міськради, до якої залучили висококваліфікованих спеціалістів з відповідних організацій, проведено обстеження мосту. Комісія зафіксувала видимі пошкодження мосту та встановила, що дана споруда не перебуває на балансі в жодній із організацій. Тому, виходячи із даних обставин, було прийнято рішення про взяття мосту на баланс нашого комунального підприємства.
Попереду на нас чекала ціла низка замовлених у столиці обстежень й експертиз, зокрема, кваліфікованими спеціалістами ТОВ „Мостовий центр” (м. Київ), які у технічному звіті у лютому 2017 р. об’єктивно визнали міст таким, що не підлягає відновленню. Відтак потрібно було відшукати кошти на розробку проектно-кошторисної документації з реконструкції даного об’єкта. Як з’ясувалося, єдиною установою, що має право на створення таких проектів, є столичний Інститут комплексного проектування об’єктів будівництва.
Інженерно-геологічні вишукування та висновки Державної технічної експертизи були завершені у вересні 2017 р. Згідно із ЗУ „Про відкриті закупівлі” міська рада приступила до процедури відкритих торгів, переможцем яких з-поміж трьох організацій-учасників визнано ТОВ „3 Бетони” (м. Калуш Івано-Франківської області). 18 жовтня 2017 р. між Свалявською міськрадою та ТОВ „3 Бетони” укладено договір на реконструкцію мосту через р. Свалявку, що на вулиці Достоєвського, а 24 жовтня 2017 року управлінням Державної архітектурної будівельної інспекції (ДАБІ) надано дозвіл на виконання робіт. На сьогодні згаданим товариством проведено низку підготовчих робіт, а саме: демонтаж мосту, забиття та вирівнювання 62 бетонних паль, які є основою фундаментів, виготовлено прогонові балки даної споруди.
Та, на жаль, на етапі проведення робіт щодо влаштування пальового фундаменту в проектній документації з визначення категорії ґрунтів, яку проводило ТОВ „Геол-тех”, було виявлено помилку – пружність ґрунтів виявилася вищою, аніж того очікували фахівці. Вібрації від ударних хвиль могли призвести до руйнувань і появи тріщин у сусідніх будівлях, а тому разом із технічним наглядом, представниками спеціалістів ТОВ „Геол-тех” ми прийняли рішення про призупинення виконання робіт і внесення змін в проектно-кошторисну документацію із врахуванням надмірної пружності ґрунту та процедури буріння.
А це означало, що всі документаційні етапи доведеться проходити заново. Установа, яка займалася виготовленням оновленого варіанту проекту, зробила нові розрахунки та внесла необхідні зміни згідно з чинним законодавством, а виготовлений пакет документів знову було подано на другу Державну експертизу, яка має завершитись до кінця вересня.
Крім того, у ТОВ „3 Бетони”, яке здобуло перемогу у конкурсі, відбулися кадрові зміни, що на певний час фактично блокувало їхню діяльність, хоча Свалявська міськрада постійно адресувала до даної організації письмові звернення про негайне відновлення робіт.
На сьогодні якогось дієвого правового впливу на виконавця (окрім судового процесу), на жаль, немає. Але ми розуміли: якщо звертатися до суду й скасовувати тендер, то міст свалявська громада скоро не побачить. Отож мусили очікувати, поки у ТОВ „3 Бетони” з’явиться новий директор. Відрадно, що з новим керівництвом товариства-виконавця досить швидко було досягнуто необхідних домовленостей, і на сьогодні процес реконструкції мосту потроху відновлюється.
Як міський голова, зі свого боку я зробив все для того, щоби обласними держадміністрацією та радою були виділені кошти – в даний момент на казначейському рахунку Сваляви знаходяться 11 мільйонів гривень, з яких виконавцям робіт жодної копійки не перераховано. Гроші будуть надходити на їхній рахунок лише після реально виконаної роботи та висновку спеціаліста з технічного нагляду.
Однак затягування ремонтного процесу, яке, до слова, відбулося не з нашої вини,  як кажуть, зіграло на руку „опонентам” – невдоволеним роботою команди міської ради людям, які намагаються заробити собі справді „чорний піар” на просторах Інтернету, готуючи свалявців і драчинців до майбутніх виборів. Я запропонував би таким „опонентам” не ховатися за вигаданими прізвищами і обливати брехнею реальні успіхи громади, а із якісними пропозиціями приходити в міську раду та сідати за „круглий стіл”. Якщо проекти та поради реальні і на благо громади, я гарантую, що вони будуть реалізовані.
Але я живу сьогоденням і направду тішуся і реконструйованим парком, і новими лавочками у центрі міста, й тим, що кожного ранку мешканці та гості нашої Сваляви йдуть на роботу, навчання чи дозвілля чистими, охайними тротуарами. Команда свалявського мера пишається тим, що, незважаючи на непростий економічний для країни час, нам все ж удалося перевиконати бюджет міста на 4%. Це дало змогу виплатити жителям нашої громади – особам з інвалідністю, людям, які потребували екстреного лікування, учасникам ООС і представникам соціально незахищених верств населення – матеріальну допомогу на суму 1 мільйон гривень. Якщо точніше, то кожен із них отримав не менше однієї тисячі гривень.
Пріоритетним напрямком діяльності міської ради залишається проведення благоустрою та облаштування територій, тож і цього року значна увага приділялась роботі комунального підприємства, особливо санітарній очистці Сваляви, її освітленню і ямковому ремонту доріг. Так, до прикладу, поверхнево асфальтобетоном полагодили такі, зокрема,  вулиці, як Ки-ївська, Борканюка, Духновича, Мукачівська, Бистрянська, Франка, Достоєвського, Лесі Українки, Шепентала, Пушкіна, Шевченка, Пирогова, Шерегіїв, Волошина, Менделєєва, Донського та Старолюбовнянська. Здійснено щебеневе покриття вул. Бокшая, Єсеніна, Матросова, Кирила і Мефодія, Грушевського. Окрім того, ми постійно намагаємося поповнювати автомобільний парк комунального підприємства. Так, цього року для надання ритуальних послуг було придбано автомобіль „MERCEDES-BENZ”.
А за сприяння голови ОДА Геннадія Москаля та народного депутата ВР України Михайла Ланьо наприкінці 2017 р. Кабінет Міністрів України виділив 8,5 млн. грн., завдяки чому вдалося реалізувати низку проектів, а саме: проведення капітальних ремонтів вулиць Чорновола, Достоєвського, Гагаріна, Сонячної, Польової, Гірської, а також встановлено новий дах на дитсадку № 12 (вул. Ломоносова). За рахунок коштів міської ради реалізовано ряд інших, не менш важливих завдань, таких, як нове асфальтне покриття прибудинкової території будинку 68 на вулиці Головній; будівництво берегоукріплення на вул. Першотравневій та лівобережжя Латориці (вул. Чехова); мережі освітлення вулиць Вайди,  Грушевського та села Драчина.
Крім того, ми вже виготовили та встановили чотири автобусні зупинки, провели ремонти в дев’яти дитячих садочках, що знаходяться на нашому балансі, прийняли рішення щодо придбання ігрових майданчиків для ДНЗ, розробивши ряд проектів із капітального будівництва доріг, прибудинкових територій тощо. Вони будуть реалізовані в разі надходження цільових коштів з Кабінету Міністрів України, над чим зараз працюю особисто. А поки що плануємо до кінця року за рахунок фінансування міської ради встановити новий дах на будинку № 60 на вул. Головній.
Хочу наголосити: на сьогодні можемо з гордістю сказати – робота міської влади є чіткою та цілеспрямованою. Адже найголовнішими принципами нашої діяльності завжди були й надалі залишаються відкритість, прозорість у прийнятті рішень, готовність до конструктивного діалогу з громадськістю. Але вся ця робота була б неможливою без депутатського корпусу, який ви обрали і якому довірили представляти ваші інтереси в міськраді. Тільки за цей період на її сесіях розглянуто 152 питання. Хочеться від щирого серця подякувати депутатам за їхню активну позицію. Окремо хочу відзначити голів постійно діючих комісій Мирона Івановича Ковальчука, Івана Федоровича Штулера, Василя Володимировича Поповича та побажати їм подальших успіхів у роботі.
Щиро дякую членам виконавчого комітету, які регулярно на його засіданнях розглядають питання життєзабезпечення міста й такі, що належать до їхньої компетенції. За звітний період таких питань було більше 120.
Вдячний жителям міста, які не є байдужими до загальних проблем, а наша команда із задоволенням реагує на здорові пропозиції і робить все можливе, аби їх реалізувати.
Вітаючи вас зі святом Різдва Пресвятої Богородиці та Днем міста, від щирого серця  бажаю міцного здоров’я, світлого людського щастя, благополуччя. Нехай Господь Бог береже вас і ваші родини. Єднаймося і будьмо незламними у своїх прагненнях і переконаннях, бо тільки разом зможемо збудувати сильну та процвітаючу націю. Пам’ятайте: „Держава починається із міста. Місто починається з вас!”.
Дякую за підтримку.
З повагою – Свалявський міський голова Іван ЛАНЬО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту