У Сваляві назвали вулицю на честь героя АТО
Жовтень 20, 2016
Свалявський лісгосп пройшов тест на «міцність» і отримав міжнародний сертифікат FSC
Жовтень 27, 2016

72-га річниці визволення Сваляви

Цими днями Україна і наша Свалява  відзначає річницю визволення України від німецько-фашистських загарбників. Це свято, не залишає байдужим нікого.
У ці жовтневі дні 72 – років тому було покладено край фашистській окупації на наших землях. Ми з вдячністю згадуємо визвольну боротьбу всіх воїнів, які принесли в наш край мир і звільнення від загарбників. Світла пам’ять про тих, хто поліг на фронтах, загинув в німецьких таборах та шана і подяка ветеранам Великої Вітчизняної, що пройшли скрізь воєнні лихоліття.
Документальні джерела засвідчують, що визволення Сваляви розпочалося 30 липня 1944 року, а в середині жовтня 1944 року частини 4-го Українського фронту обійшли гірськими лісовими стежками Поляну і підійшли до Сваляви. В боях на Свалявському напрямі масовий героїзм проявили воїни 615-го полку 351-ї стрілецької дивізії. Тільки протягом п’яти днів вони 16 разів переходили у наступ і відбили 31 контратаку ворога. Ні дощ, ні шалений опір фашистів не послабили наступального пориву бійців. Коли було здобуто важливу висоту на підступах до Сваляви, артилеристи відкрили вогонь прямою наводкою. В цей час партизани з’єднання В.П. Русина розгромили рештки свалявського угруповання фашистських військ, які відступали під ударами Червоної Армії. 25 жовтня 1944 року Свалява була визволена.
24 жовтня, з нагоди відзначення 72-ї річниці визволення Сваляви від німецько-фашистських загарбників мешканці міста, представники трудових колективів та ветерани Великої Вітчизняної війни зібрались біля пам’ятнику, щоб вшанувати пам’ять тим, хто в лиху годину війни мужньо боронив рідну землю. Голова Свалявської РДА Дідович О.А., голова Свалявської районної ради Ливч М.М., міський голова Ланьо І.І.,  ветерани Великої Вітчизняної війни та мешканці міста поклали вінки і квіти до обеліска  та вшанували хвилиною мовчання воїнам, полеглим у Другій Світовій війні та захищаючих суверенітет України сьогодні.