Екскурсія учнів Свалявської недільної школи до Ужгородського замку

ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ М.СВАЛЯВА ТА С.ДРАЧИНО, ПІДПРИЄМСТВ, УСТАНОВ, ОРГАНІЗАЦІЙ УСІХ ФОРМ ВЛАСНОСТІ ТА ПРЕДСТАВНИКІВ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН
Березень 22, 2019
СБУ проти ФСБ
Квітень 5, 2019

Екскурсія учнів Свалявської недільної школи до Ужгородського замку

26 березня 2019 року 15 учнів недільної школи були на екскурсії у супроводі 5 дорослих за сприянням Сваляського КМКС. Головним спонсором програми був мер м. Свалява Іван Іванович Ланьо, який забезпечив автобус для дітей та супроводжуючих. Великою фінансовою допомогою слугувала допомога Крістіана Фекете, котрий є учасником програми Петефі Шандора, яка займається збереженням і підтримкою угорськомовних нацменшин у місцях їх компактного проживання.
Стати учасниками екскурсії могли лише активні учні недільної школи, котрі брали участь у різних подіях угорської громади. А саме, вшануванні пам’яті загиблих 1944 року у Свалявському меморіальному парку, на Першому угорському балу, та на святкуванні 15 березня.
Головним місцем екскурсії став Ужгородський замок. У супроводі гіда, юні туристи змогли побачити історичне минуле Закарпаття, цінні знахідки археологів починаючи від кам’яного віку. Учні з великим інтересом слухали екскурсію та спостерігали за пам’ятками замку.
Серед виставлених предметів, головним чином були інструменти, ювелірні вироби, посуд, артефакти, знайдені в археологічних розкопках, а також документи, зброя, газети і книги, пов’язані з історією нашої місцевості.Незабутнім враженням для учнів стала ідеальна копія Святої угорської корони, що знаходиться в Ужгородському замку.
Після екскурсії, група відвідала кафе «Під Замком», де власник кафе, Юрій Руснак, поділився з дітьми історією створення кафе та показав свою колекцію. На завершення, учні відвідали площу Петефі, де і закінчилася їхня подорож.
Діти висловлюють свою вдячність організаторам та спонсорам програми.