Мешканці свалявських багатоповерхівок досі звертаються до міської ради з проблемами щодо експлуатації багатоквартирних будинків

Управління ДСНС України у Закарпатській області
Квітень 26, 2019
Христос Воскрес! Воістину Воскрес!
Квітень 28, 2019

Кожен багатоквартирний будинок – колективна власність тих, кому належать у цьому будинку житлові (квартири) чи нежитлові приміщення (магазини, кафе, аптеки тощо). До таких реалій чимало мешканців міст ще не звикли. Свалява – не виняток.

До Свалявського міського голови Івана Ланьо звернулася громадянка Л. із проханням посприяти у вирішенні проблемного питання щодо водовідведення у багатоквартирному будинку №8 по вулиці Київській, що в районному центрі. За словами жінки, мережі для водовідведення перебувають у вкрай незадовільному стані. У своїй квартирі вона проводила ремонт із заміною труб. Та ще більшою проблемою є неналежна робота каналізації в підвалі. Відтак потрібно очистити підвальні приміщення від каналізаційних стоків. Також заявниця зазначила: нещодавно мешканці звернулися до Свалявського районного комунального підприємства водопостачання та водовідведення для усунення проблем із водовідведенням. Працівниками цього підприємства було проведено роботи, котрі – як вони пояснили мешканцям будинку – належать до їхньої компетенції, проте проблема неналежного водовідведення залишилася не вирішеною. Заявниця поцікавилася, чи може міська рада посприяти у вирішенні проблем з експлуатацією багатоповерхівки №8 по вулиці Київській.

Під час усного прийому у міського голови гостю міста було проінформовано про те, яким чином можна вирішити названу нею проблему. Мета ж цієї статті – надати роз’яснення містянам, котрі мають намір вирішувати питання щодо експлуатації багатоповерхівок.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.04.2016 р. №301 “Про затвердження Порядку списання з балансу багатоквартирних будинків” та рішення шостої сесії сьомого скликання Свалявської міської ради № 104 від 23.08.2018 р. “Про заходи щодо списання з балансу комунального підприємства “Виробниче управління комунального господарства” багатоквартирних будинків, у яких розташовані приміщення приватної та іншої форм власності” затверджено акт списання багатоквартирних будинків міста.

Станом на сьогодні на балансі комунального підприємства «ВУКГ» Свалявської міської ради не перебуває жодна багатоповерхівка. Мешканцям багатоповерхівок КП «ВУКГ» забезпечує вивезення твердих побутових відходів. І отримує за це відповідну оплату наданих послуг згідно з договорами, укладеними між комунальним підприємством та власниками квартир. Обслуговування багатоповерхівок щодо належної їх експлуатації цим комунальним підприємством не здійснюється, відтак і вимагати проведення ремонтних робіт немає підстав. У частині багатоквартирних будинків діють об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), які й управляють будинком. Згідно з чинним законодавством питання щодо експлуатації та належного утримання будинку вирішуються колективно членами ОСББ на загальних зборах або обраними органами правління ОСББ. У випадку, коли необхідно відремонтувати, скажімо, внутрібудинкові мережі, дах чи підвал, доцільно ініціювати проведення загальних зборів відповідного ОСББ, на яких ухвалити спільне рішення щодо усунення наявних проблем, а вже потім звернутися із відповідною заявою до міської ради. Це звернення буде розглянуто в передбаченому чинним законодавством порядку.