Мітинг-реквієм запали „Свічку пам’яті”

Про скликання засідання виконавчого комітету Свалявської міської ради
Листопад 25, 2016
Управління ДСУ З НС у Закарпатті
Грудень 1, 2016

Мітинг-реквієм запали „Свічку пам’яті”

25 листопада десятки людей зібралися на території Свалявського меморіального парку, аби запалити „Свічку пам’яті” та вшанувати хвилиною мовчання тих, хто мученицькою смертю загинув під час Голодоморів в Україні 1921—1923рр., 1932-1933 рр. та 1946—1947 рр.
У ХХ столітті наша країна набула виняткового за своєю трагічністю досвіду: революція, громадянська війна, дві світові війни, Чорнобильська катастрофа. Проте, найбільшою трагедією в історії українського народу став навмисно зорганізований Голодомор 1932-1933 років.
Дослідники називають різні цифри загиблих під час голодомору: 5,7,9 та 10 мільйонів. Але, у будь-якому випадку, мова йде про мільйони безневинних жертв.
Кращою пошаною тим, хто загинув, повинна бути пам’ять і молитва, а тим, хто пережив страшні роки, – повсякденна турбота. Про це не забувають свалявчани. Ось цієї і суботи, незважаючи на осінню погоду, зібралися  представники громадських організацій, влади та органів місцевого самоврядування, керівники та працівники підприємств та установ до Меморіального комплексу, аби разом зі всією Україною вшанувати пам’ять жертв Голодоморів.
О 9 годині тиха поминальна хода з запаленими свічками,  вирушила до встановленого у підніжжя Меморіального комплексу символічного хреста. Ведучі повільно та вдумливо, намагаючись донести сенс кожного сказаного слова, зачитуючи текст з короткими відомостями про Голодомор. Учасники акції схилили голови у хвилині мовчання в пам’ять чорних сторінок історії.
Вшанувати пам’ять невинних жертв голодоморів – це той мінімум, який ми, сучасні українці, маємо зробити не стільки для мільйонів загиблих, а, скоріше, задля наших дітей, які повинні завжди пам’ятати про ті страшні часи й робити все, щоб подібне ніколи не повторилося.