Отримано позитивний висновок експертизи відкорегованого проекту моста через Свалявку.

Про скликання /позачергового/ четвертого засідання восьмої сесії Свалявської міської ради VII скликання
Травень 23, 2019
Постійна комісія з питань містобудування, будівництва, земельних відносин, охорони довкілля, транспорту, зв’язку розглянула проекти рішень, винесені на порядок денний сесії міської ради
Травень 25, 2019

Це означає, що попереду – тендерна процедура і продовження будівельних робіт

А ви знали, що на час, коли міст через Свалявку було пошкоджено паводком, він не перебував на балансі міської ради? Саме тому, що міст було підмито і потрібно було чимскоріше зводити новий, Свалявська міська рада ухвалила непопулярне для себе, проте необхідне для громади рішення. В лютому 2017 року міст було визнано аварійним (обстеження провело ТОВ «Мостовий центр»), і саме з цієї причини міська рада взяла на себе відповідальність за побудову нового моста.
 На жаль, сталося так, що міська влада не з власної волі потрапила у складну ситуацію через особливості тендерних процедур, на результати яких жодним чином не впливала (та й, зрештою, за законом не мала права впливати). За результатами процедури відкритих торгів 29 вересня 2017 року переможцем було визнано ТОВ «3 БЕТОНИ» з Калуша Івано-Франківської області. А міській раді залишалося тільки укласти з цим підприємством договір.
 Як виявилося згодом, ця обставина стала фатальною в історії будівництва моста через Свалявку, бо вказана будівельна фірма не спромоглася дотримуватися затвердженого у договорі графіка календарних робіт. І з цього часу спроектований новий міст через незалежні від міської влади обставини не можна було «матеріалізувати». Керівництво ТОВ «3 БЕТОНИ» не зважало на численні листи і дзвінки, адресовані йому Свалявською міською радою.
 Станом на 29 грудня 2018 року ТОВ «3 БЕТОНИ» було виконано робіт на суму 5 412 665 грн., що становить 34% від загальної вартості робіт. Ця будівельна фірма провела роботи з підготовки території будівництва, демонтаж моста та забивання 62 паль, які є основою фундаментів крайніх опор. Були виготовлені прогонні балки моста.
  Зважаючи на той факт, що ТОВ «3 БЕТОНИ» зволікало з проведенням робіт і вибилося з календарного графіка, було ухвалено рішення про скликання сесії самоврядного органу і внесення до порядку денного питання про розірвання договору з підрядником, котрий не впорався зі своїми зобов’язаннями. Відповідне рішення було ухвалене 18 грудня 2018 року.
 Можна сказати, що з цієї дати процес будівництва було розпочато заново. Тобто необхідно було провести перерахунок проекту, його мала схвалити експертна організація, а відтак проект вдруге виставлятимуть на відкриті торги. Днями позитивний висновок експертів був отриманий. І це – добра новина. Залишається тільки сподіватися, що цього разу Сваляві пощастить і на відкритих торгах визначать підрядника, який виконуватиме взяті на себе зобов’язання. Відтак будівельні роботи на берегах Свалявки будуть відновлені та успішно завершені у терміни, визначені проектною документацією.
 Щодо будівельної фірми, яка не впоролася зі своїми зобов’язаннями, то Свалявська міська рада вжила заходів, у результаті чого було стягнуто банківську гарантію в сумі 692 тис. грн. А 4 лютого 2019 року міськрада звернулася до Господарського суду Закарпатської області з позовною заявою про стягнення неустойки в сумі близько мільйона гривень із ТОВ «3 БЕТОНИ» за невиконання умов договору.