Про функції ДП «НЕК «Укренерго» в системі енергопостачання

Щодо запобігання пожеж та збереження ліній електропередач
Січень 25, 2017
Ставоки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
Січень 30, 2017

Про функції ДП «НЕК «Укренерго» в системі енергопостачання

З метою підвищення обізнаності населення щодо основних функцій і завдань Державного підприємства «НЕК «Укренерго» підрозділом якого є Закарпатські MEM та покращення взаємодії населення та працівників підприємства надаємо Вам наступні відомості:
ДП «НЕК «Укренерго» – це підприємство, що здійснює постачання і розподіл електроенергії від виробників (електростанції) до обласних енергопостачальних компаній (в тому числі ПАТ «Закарпаттяобленерго»), взаємодіє з енергосистемами сусідніх країн і забезпечує експорт та імпорт електроенергії.
Основні завдання ДП «НЕК «Укренерго»:
–    здійснення централізованого оперативно-технологічного управління Об’єднаної енергетичної системи (ОЕС) України;
–    забезпечення стабільної роботи ОЕС України, експлуатація та забезпечення безаварійної роботи магістральних електромереж;
–    забезпечення балансу виробництва і споживання електроенергії (електроенергію не можна «складувати», скільки виробляємо – стільки й споживаємо);
–    запобігання порушення режимів і аварій системного значення та їх ліквідація.
Для запобігання порушення режиму роботи ОЕС України в часи дефіциту потужності (ранкові та вечірні години) розроблено та погоджено з Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії в Закарпатській області та Закарпатською ОДА Графіки аварійного відключення споживачів електричної енергії.
Запровадження таких Графіків означає, що при виникненні дефіциту потужності, диспетчер ПАТ “Закарпаттяобленерго” зобов’язаний відключити частину споживачів області від постачання електроенергії. Такі вимкнення, як правило, можуть застосовуватись у години пікових навантажень (зранку з 8:00 до 11:00, ввечері з 18:00 до 20:00).
Посприяти недопущенню аварійних ситуацій і, як наслідок, застосуванню графіків аварійних відключень можуть і споживачі електроенергії, – зменшуючи її споживання в час пікових навантажень, а саме:
населення Закарпатської області:
-невикористання потужних електроприладів у період з 8 до 11 та з 17 до 21 год.;
-використання більшого обсягу електричної енергії вночі (наприклад опалення);
підприємства та організації Закарпатської області:
– впровадження та використання енергоефективних технологій;
-незастосування   енергоємного   обладнання   як   для   опалення,   так   і в технологічних процесах у період із 8 до 11 год. та з 17 до 22 год.;
– зміни графіку робіт.
Самостійне  впровадження  споживачами зазначених заходів забезпечить зменшення   нерівномірності   добового   графіка   навантаження   ОЕС України, збільшить стійкість її та дозволить зменшити  витрати  палива та вартість виробництва електроенергії.
Сподіваємось на взаєморозуміння та співпрацю.