Санітарна обрізка дерев: дві сторони однієї медалі

Про скликання засідання виконавчого комітету Свалявської міської ради
Липень 11, 2019
У міському ДНЗ №7 проводяться ремонтні роботи
Липень 15, 2019

Санітарна обрізка дерев: дві сторони однієї медалі

Впродовж кількох останніх тижнів у місті проводилася інтенсивна санітарна обрізка дерев. Цей напрямок роботи активізувався з того часу, як до виконання своїх функціональних обов’язків приступив заступник міського голови Ігор Загоруйко. Власне, ініціатива швидкими темпами здійснити роботи щодо ліквідації потенційної загрози, яку несуть аварійно-небезпечні старі дерева, належить новопризначеному заступнику міського голови.

Оскільки у травні часто дощило, а в холодну пору року цьогоріч зрізали гілля чи дерева в екстрених випадках, у декого з містян могло скластися враження, що видалення аварійно-небезпечних дерев ведеться надто масштабно. Зазвичай, із клопотаннями про необхідність видалити зелені насадження чи провести їхню санітарну обрізку до міської ради звертаються мешканці Сваляви та Драчина. Бо саме власники дворогосподарств відчувають потенційну небезпеку, яку несе старе дерево, що росте на вулиці поряд з їхнім будинком. Скажімо, коли дме сильний вітер, дерево загрозливо скрипить чи дрібні гілки з нього  падають на територію дворогосподарства, власники приватних будинків хвилюються, що одного разу дерево може впасти і завдати шкоди їхньому майну чи здоров’ю. Комісія, яку очолює заступник міського голови Ігор Загоруйко, на місці визначає, чи є дерево потенційно небезпечним. Акти цієї комісії затверджуються міськвиконкомом.

Коли дерево, вказане в акті, зрізають або проводять санітарну очистку, частина очевидців шкодує зелені насадження, а люди, котрі звернулися із проханням до міської ради видалити дерево, зітхають із полегшенням. Тому міська рада просить містян оцінювати ситуацію з обрізкою дерев, зважаючи на всі фактори у цій справі, і ставитися до таких процесів із розумінням.