Щодо запобігання пожеж та збереження ліній електропередач

Про скликання засідання виконавчого комітету Свалявської міської ради
Січень 23, 2017
Про функції ДП «НЕК «Укренерго» в системі енергопостачання
Січень 25, 2017
Показати всі

Щодо запобігання пожеж та збереження ліній електропередач

 Протягом останніх років на території України стали частими випадки виникнення пожеж, які приводять до вимкнення повітряних ліній електропередачі (далі ПЛ). Вимкнення ПЛ в наслідок пожеж приводить до порушення роботи електромереж обласних енергопостачальних компаній, завдає значних збитків об’єднаній електроенергетичній системі України, промисловості та народному господарству. Зазвичай такі пожежі виникають через необережні дії місцевого населення в період весняно-польових робіт та проведення жнив (спалення сухостою, стерні та очерету в охоронних зонах ПЛ).
Нагадуємо, що відповідно до вимог «Правіш охорони електричних мереж» затверджених постановою КМУ від 4 березня 1997р. №209, охоронна зона ПЛ встановлюється вздовж повітряних ліній електропередачі у вигляді земельної ділянки і повітряного простору обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів і в залежності від класу напруги, віддаль від крайнього проводу становить :
25 м –      до 220 кВ
ЗО м –      до 330,400,500 кВ
40 м –      до 750 кВ
В охоронних зонах ПЛ з метою їх захисту і захисту населення від нещасних випадків категорично забороняється:
– будувати житло, громадські, дачні будинки;
– складати добрива, корми, торф, солому, дрова, інші матеріали;
– влаштовувати будь-які звалища ;
– розпалювати вогнища ;
– розташовувати автозаправні станції, або інші сховища паливо- мастильних матеріалів;
– накидати на струмопровідні частини об’єктів електричних мереж і наближати до них сторонні предмети, підніматися на опору повітряних ліній електропередачі;
– саджати дерева та інші багаторічні насадження;
– влаштовувати спортивні майданчики для ігор, зупинки, стадіони, ринки;
– проводити інші роботи та дії, які можуть привести до пошкодження ліній електропередачі.
Особи, які не дотримуються «Правші охорони електричних мереж» порушують вимоги ще ряду нормативних документів (статті 20 і 21 Кодексу цивільного захисту України; стаття 35 Закону України «Про охорону земель», яка вимагає від власників і землекористувачів земельних ділянок забезпечувати захист земель від заростання бур’янами, чагарниками і дрібноліссям) і нестимуть відповідальність відповідно до Кодексу про адміністративні правопорушення (стаття 77 встановлює відповідальність громадян і посадових осіб за самовільне спалювання стерні, лісів, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, залишків рослинності та опалого листя; стаття 99 – за порушення «Правил охорони електричних мереж», що спричинило або може спричинити перерву в забезпеченні споживачів електроенергією, пошкодження електричних мереж, або заподіяння іншої шкоди).
Також почастішали випадки розкрадання елементів конструкції опор.
Попереджаємо, що особи винні у розкраданні та пошкодженні елементів конструкції опор ПЛ будуть притягнуті до кримінальної та матеріальної відповідальності за нанесення збитків, які можуть привести до ураження людей електричним струмом та порушення безперебійного постачання електроенергії для споживачів нашого краю відповідно до Кодексу про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України.
З метою запобігання подальшого відключення ліній електропередачі і попередження нещасних випадків з населенням на підконтрольній Вам території, просимо Вас вжити усіх можливих заходів по забезпеченню суворого дотримання «Правій охорони електричних мереж» та «Правил пожежної безпеки України» населенням району, землекористувачами, іншими суб’єктами господарювання та не допускати здійснення робіт в межах охоронної зони за відсутності оформленого дозволу згідно Умов проведення робіт у межах ПЛ 220-750кВ. Дозвіл при необхідності можливо одержати в службі магістральних ліній Закарпатських MEM за адресою: Мукачівський район, с. Ключарки, вул.Гагаріна, 89 телефон (03131) 2-30-40; (03131)2-13-53 (ОДС).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту