У центрі міста заплановано встановити пам’ятник

Інформуємо роботодавців про нові послуги служби зайнятості
Травень 30, 2019
У центрі міста проходить «Бал випускників»
Травень 31, 2019

У центрі міста заплановано встановити пам’ятник

(Нотатки з сесії міської ради)

28 травня відбулося четверте (позачергове) засідання восьмої сесії сьомого скликання, у роботі якого взяли участь 18 депутатів.
 Однією з резонансних тем, яку обговорили депутати, стало спорудження пам’ятника (погруддя з бронзи) Ференцу ІІ Ракоці в центрі міста.
 Оскільки Закарпаття входило до складу Австро-Угорської імперії, то на цих теренах відбувалися історичні події, в яких брали участь місцеві жителі, наприклад – на початку XVIII століття – у повстанні проти Габсбургів, яке очолив Ференц ІІ Ракоці. Тож з пропозицією вшанувати Ференца ІІ Ракоці до Свалявської міської ради звернулися представники «КМКС Партії угорців України», оскільки цей рік в Угорщині проголошено роком пам’яті Ференца ІІ Ракоці. Варто нагадати: представники «КМКС Партії угорців України» є депутатами Закарпатської обласної ради.
 Відтак голова Свалявського підрозділу «КМКС» Андрій Кіш звернувся до міського голови Івана Ланьо з клопотанням виділити у центральній частині Сваляви місце для встановлення пам’ятника Ференцу ІІ Ракоці.
 Це питання попередньо було розглянуто на засіданні міськвиконкому та ухвалено рішення підтримати пропозицію представників української політичної партії «КМКС». Відтак його винесли на сесію міської ради і депутати теж підтримали таку пропозицію партійців (було ухвалене відповідне рішення). У фінансуванні проекту, як наголосив у листі до міського голови Андрій Кіш, братиме участь угорська сторона.