Відзначення 73-ї річниці визволення Сваляви від німецько-фашистських загарбників

Про скликання засідання виконавчого комітету Свалявської міської ради
Жовтень 23, 2017
Реконструкцію пошкодженого паводком мосту в Сваляві завершать навесні наступного року
Листопад 1, 2017
Показати всі

Відзначення 73-ї річниці визволення Сваляви від німецько-фашистських загарбників

  У ці жовтневі дні 73 – років тому було покладено край фашистській окупації на наших землях. Ми з вдячністю згадуємо визвольну боротьбу всіх воїнів, які принесли в наш край мир і звільнення від загарбників. Світла пам’ять про тих, хто поліг на фронтах, загинув в німецьких таборах та шана і подяка ветеранам Великої Вітчизняної, що пройшли скрізь воєнні лихоліття.
Документальні джерела засвідчують, що визволення Сваляви розпочалося 30 липня 1944 року, а в середині жовтня 1944 року частини 4-го Українського фронту обійшли гірськими лісовими стежками Поляну і підійшли до Сваляви. В боях на Свалявському напрямі масовий героїзм проявили воїни 615-го полку 351-ї стрілецької дивізії. Тільки протягом п’яти днів вони 16 разів переходили у наступ і відбили 31 контратаку ворога. Ні дощ, ні шалений опір фашистів не послабили наступального пориву бійців. Коли було здобуто важливу висоту на підступах до Сваляви, артилеристи відкрили вогонь прямою наводкою. В цей час партизани з’єднання В.П. Русина розгромили рештки свалявського угруповання фашистських військ, які відступали під ударами Червоної Армії. 25 жовтня 1944 року Свалява була визволена.
24 жовтня, з нагоди відзначення 73-ї річниці визволення Сваляви від німецько-фашистських загарбників мешканці міста, представники трудових колективів та ветерани Великої Вітчизняної війни зібрались біля пам’ятнику, щоб вшанувати пам’ять тим, хто в лиху годину війни мужньо боронив рідну землю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту