Як відбувається реалізація інфраструктурних проектів, що фінансуються міською радою?

Іван Ланьо: «Поточні ремонти вулиць, берегоукріплення, санітарна обрізка дерев, облаштування автобусних зупинок, а також ремонти у дитячих садках – ці завдання успішно виконані міською радою»
Серпень 10, 2019
На вулиці Гірській комунальники встановили нові ліхтарі
Серпень 13, 2019

Відповідь на це питання зацікавила частину місцевих користувачів однієї з соцмереж. Надаємо роз’яснення

Оскільки у соціальних мережах мешканці Сваляви днями активно обговорювали ситуацію, що склалася з укладанням плитки на частині тротуару вздовж вулиць Головної та Мукачівської, міська рада, для якої діалог з громадськістю – в пріоритеті, коментує зазначену тему як таку, що викликала значний резонанс. Нагадаємо, що у коментарях окремих користувачів однієї із соцмереж висловлювалися побоювання щодо того, що після цієї реконструкції навряд чи підприємці виявлять бажання брати участь в якості благодійників у реалізації інфраструктурних проектів на території Сваляви та Драчина. Дискусія, яка розгорнулася в Мережі, виявилася дуже емоційною. До слова, далеко не всі аргументи, наведені користувачами соцмереж, відповідають дійсності. Тому міська рада надає роз’яснення щодо порушеної проблематики.
Будь-яка реконструкція (у тому числі, – й тротуару, як у згаданому прикладі), що проводиться в місті й фінансується з міського бюджету, відбувається тільки після того, як зроблено такі кроки:
1) ухвалено рішення сесії міської ради про включення того чи іншого проекту до переліку проектів, які будуть фінансуватися з міського бюджету.
2) розроблено проектно-кошторисну документацію проектною організацією;
3) ця проектно-кошторисна документація пройшла експертизу й отримала позитивний висновок;
4) зазначену проектно-кошторисну документацію було винесено на розгляд сесії міської ради і депутатський корпус підтримав її більшістю голосів;
5) було оголошено конкурс на реалізацію проекту, обумовленого в проектно-кошторисній документації, і визначено переможця, який отримує право виконувати зазначені в проекті роботи.
6) заключний етап – отримання дозволу на проведення робіт в управлінні державної архітектурно-будівельної інспекції.
Щодо реконструкції частини тротуару вздовж вулиць Головної та Мукачівської, то жодного кроку із перерахованих вище, не було зроблено. Відтак, цей проект міська рада не розглядала як такий, що буде фінансуватися з міського бюджету.
Міська рада має досвід співпраці з благодійником Павлом Павловичем Ганинцем, який виявив бажання подарувати територіальній громаді Сваляви і Драчина скульптуру «Полі Бачі», що знаходиться у центрі міста, під дубом. Тоді меценат профінансував як виготовлення скульптури, так і роботи з її встановлення та благоустрою території, на якій розміщено скульптуру. При цьому меценат дотримався всіх вимог чинного законодавства. Міська рада оцінила скульптуру і взяла її на баланс. Проект був реалізований як доброчинний, винятково на кошти благодійника. Тому він і провадився у спосіб і терміни, обрані меценатом. Якби до фінансування долучалася міськрада, то довелося би проходити всі ті шість етапів, що описані на початку цієї статті.
Міська рада наголошує: всі ремонтні роботи та реконструкції, фінансування яких забезпечує влада міста, проводяться з дотриманням норм чинного законодавства і просить містян із розумінням ставитися до особливостей реалізації інфраструктурних проектів.