Якщо дбаємо про довкілля, то варто відмовитися від пластикових квітів та вінків на кладовищах

У центрі міста проходить «Бал випускників»
Травень 31, 2019
У трьох міських дитсадках впродовж червня проводитимуться поточні ремонти
Червень 4, 2019

Однією з резонансних тем, яку обговорили депутати на сесії міської ради, була ситуація з утилізацією ритуальної пластикової атрибутики на кладовищах Сваляви та Драчина. І комунальники, і громадськість неодноразово повідомляли про випадки загорань куп зі старих пластикових вінків і квітів на території кладовищ у Сваляві та Драчині.
 Серйозну загрозу довкіллю несе в собі не лише спалювання, а й закопування штучних квітів і вінків. Як відомо, пластик не розкладається у землі впродовж кількох десятиліть. А при спалюванні штучної ритуальної атрибутики із паперу, просоченого парафіном, та пластику виділяються діоксини, які згубно діють на організм людини.
 В якості альтернативи представники громадськості та релігійних громад пропонують розглянути поступову відмову від традиції приносити на кладовища штучні прикраси. Натомість взяти собі за правило нести на могили покійних живі квіти та вазони. До слова, в багатьох європейських країнах давно притримуються саме такого звичаю.
 Відмовитися від традиції приносити на кладовища вінки та квіти з пластику також закликають Українська Греко-Католицька Церква та Римо-католицька церква в Україні.
 Проаналізувавши ситуацію, що склалася з утилізацією штучної ритуальної атрибутики, з огляду на рішення міськвиконкому з цього питання, депутати міської ради вирішили доручити працівникам міської ради розробити проект положення про використання поминальної атрибутики на кладовищах м. Сваляви та с. Драчина та рекомендувати вести інформаційну кампанію щодо шкоди пластикових квітів.