Заява про екологічні наслідки реконструкція мосту через річку Свалявка по вул. Достоєвського, м. Свалява, у Закарпатській області (відновлювальні роботи після проходження повені)

Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населеного пункту м.Свалява Закарпатської області
Липень 14, 2017
Слова співчуття з приводу смерті – Стегури Василя Дмитровича
Липень 27, 2017

Мета планованої діяльності та шляхи її здійснення
Діяльність передбачає реконструкцію мосту через р. Свалявка: планується демонтаж існуючого аварійного мосту та будівництво нового мосту на місці існуючого.
Технічні і технологічні дані нового мосту: довжина – 24,7 м, габарит споруди – Г–9+1,8+0,75 м, ширина споруди – 12,39 м. Розрахункові навантаження – А-ІІ, НК-80.
В складі проектних робіт також передбачається:
–    розчистка русла р. Свалявка;
–    перевлаштування мереж водопроводу, ПЛ-10 кВ;
–    укріплення берегів та русла р. Свалявка;
–    улаштування зовнішнього освітлення;
–    благоустрій території.
Фактори впливу на стан навколишнього природного середовища
Об’єкт за титульною назвою не відноситься до видів діяльності та об’єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку (згідно з переліком Постанови Кабінету Міністрів від 28.08.2013 №808), але в складі проектних робіт передбачено укріплення берегів р. Свалявка від розмивів та розчистка русла, що за п. 16 вказаного переліку віднесено до діяльності, що становлять підвищену екологічну небезпеку. Об’єкт проектування не відноситься до переліку видів діяльності, що визначений Додатком І «Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті».
До джерел потенційного впливу планованої діяльності на навколишнє середовище віднесено: міст як інженерну споруду, транспортний рух та технологічні процеси будівництва і утримання мосту.
При експлуатації мосту перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі за настання несприятливих метеорологічних умов не передбачається.
Розрахунковий еквівалентний рівень звуку руху автомобільного транспорту по мосту на межі житлової забудови не перевищуватиме встановлених допустимих значень (без урахування екранування та поглинання звукових хвиль існуючими перешкодами: рельєф, забудова, багаторічна рослинність тощо).
Санітарні норми щодо рівня звуку, досягаються на відстані близько 19,5м (для еквівалентного рівня звуку вночі), на відстані близько 32,5 м для максимального рівня звуку вдень і на відстані близько 44,5 м для максимального рівня звуку вночі (без урахування екранування та поглинання звукових хвиль існуючими перешкодами: рельєф, забудова, багаторічна рослинність тощо).
Робочим проектом передбачається рубка дерев та чагарнику.
При будівництві мосту негативні впливи будуть зазнавати повітряне середовище, водне середовище, ґрунти, рослинний і тваринний світ. При експлуатації – повітряне середовище та ґрунти (впливи на біологічні та екологічні системи будуть мати опосередкований характер). Рівні очікуваних впливів і впровадження передбачених робочим проектом комплексних заходів щодо забезпечення нормативного стану навколишнього середовища та його безпеки виключає можливість виникнення надзвичайних екологічних ситуацій.
 Заходи здійснення діяльності відповідно до екологічних стандартів та нормативів
Робочий проект включає комплексні (ресурсозберігаючі, відновлювальні, компенсаційні, охоронні та захисні) заходи щодо забезпечення нормативного стану навколишнього середовища та його безпеки, у тому числі:
    розчистка русла від сторонніх предметів та сміття;
    укріплення берегів та русла річки природніми матеріалами від розмивів (перед мостом та після);
    локалізація та наступне вивезення відходів до місць їх переробки, тимчасового зберігання та поховання тощо (при будівництві);
    відновлення безпечної експлуатації мосту;
    збір та відведення стічних вод з проїзної частини мосту до вуличної мережі водовідводу;
    благоустрій та озеленення території проектних робіт;
    влаштування майданчику для відпочинку біля церкви з розташуванням паркових лав, квітників, ліхтарів зовнішнього освітлення, інформаційних вказівників та смітників;
    влаштування заходів доступності інфраструктури для маломобільних груп населення.
Комплексні природоохоронні заходи впроваджуються генпідрядною організацією при проведенні будівельних робіт. Контроль за виконанням цих заходів покладено на замовника робіт (Свалявську міську раду).
Перелік залишкових впливів
–   шумове забруднення від транспортних засобів;
– забруднення атмосферного повітря викидами відпрацьованих газів двигунів внутрішнього згорання транспортних засобів;
–   забруднення ґрунту придорожньої території;
–   опосередковані впливи на біологічні та екологічні системи.
Вжиті заходи щодо інформування громадськості, шляхи здійснення
Інформування громадськості про плановану діяльність проводилось через Свалявську міську раду. Для ознайомлення громадськості з планованою діяльністю Заява про наміри була розміщена на офіційному сайті Свалявської міської ради svalyava-rada.gov.ua та опублікована в газеті «Вісті Свалявщини» (випуск від 8.07.2017р. №46-47).
Зобов’язання замовника
Замовник приймає на себе всі зобов’язання щодо здійснення проектних рішень.